Ładowarki do rowerów elektrycznych

Ciche, bezpieczne i automatyczne ładowarki do rowerów elektrycznych oferujemy w atrakcyjnych cenach i szerokim wyborze asortymentowym. Nasze produkty przeznaczone są do ładowania baterii litowo-jonowych, które obecnie stanowią standardowe wyposażenie większości jednośladów napędzanych elektrycznym silnikiem. Sprzedawane w naszym sklepie internetowym urządzenia ładujące uznanych producentów nie wymagają żadnej dodatkowej konfiguracji i działają od razu po podłączeniu do akumulatora i prądu.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Ładowarka Silent do baterii...
Ładowarka Silent do baterii Li-Ion (2A 13S 48V)
  • EMIND 48V 2A
Ładowarka FastCharger do...
Ładowarka FastCharger do baterii Li-Ion (4A 13S 48V)
  • 48V 4A

Zakup ładowarki do rowerów elektrycznych - o czym należy pamiętać?

Przy zakupie ładowarki do roweru elektrycznego należy pamiętać, aby produkt był zawsze kompatybilny z konkretnym typem baterii. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj napięcia akumulatora i natężenie ładowania. Każdy rodzaj ogniwa wymaga bowiem innych parametrów ładowania. Inne ładowarki są dedykowane dla baterii do roweru elektrycznego o napięciu nominalnym wynoszącym 36 V, a innych rodzaj tego urządzenia należy kupić w przypadku posiadania e-roweru z akumulatorem 48 V.

Ładowarki do rowerów elektrycznych – podstawowe zasady użytkowania

E-bike, aby spełniał swoje funkcje użytkowe, wymaga okresowego ładowania. Proces ten będzie się różnił w zależności od modelu, a konkretnie od rodzaju baterii. Niezależnie jednak od tych parametrów istnieje pewien wspólny mianownik. W momencie kupna e-roweru akumulator jest już zamontowany, a slot do podłączenia ładowarki jest widoczny i łatwo dostępny. Ładowanie roweru elektrycznego musi zawsze odbywać się za pomocą specjalnie dedykowanego urządzenia.

W zależności od rodzaju i wielkości baterii rowerowej czas pierwszego naładowania jest zawsze dłuższy i wynosi przeciętnie kilka godzin. Późniejsze ładowania są już krótsze i zależą od stopnia rozładowania baterii. Jeżeli akumulator elektryczny do roweru jest wyposażony w stacyjkę, należy przekręcić specjalny klucz, aby rozpocząć proces ładowania. Kiedy zakupiono na rynku wtórnym używaną baterię, po jej wyjęciu z opakowania należy sprawdzić jej poziom naładowania. Z reguły wystarczy nacisnąć przycisk znajdujący się na obudowie akumulatora.

W celu zachowania maksymalnej żywotności baterii ważną kwestią jest również precyzyjne przestrzeganie instrukcji ładowania, jaką do urządzenia dołączył producent. W przypadku jakiejkolwiek dysfunkcji w działaniu ładowarki w okresie gwarancyjnym należy skontaktować się z autoryzowanym serwisem.

Rodzaje ładowarek do rowerów elektrycznych i ich parametry

Oferowane w sklepie silniki-rowerowe.pl ładowarki do rowerów elektrycznych przeznaczone są do dwóch podstawowych typów baterii, o pojemności nominalnej 36 i 48 V. Każda z nich ma inne parametry techniczne.

Ładowarki do rowerów - najważniejsze parametry

Napięcie nominalne (V)

36

48

Natężenie prądu (A)

2

4

Marka

SILENTCHARGER

FASTCHARGER

Waga (g)

465

465

Niezależnie od rodzaju ładowarki do roweru elektrycznego, w momencie pełnego naładowania baterii przełącza się ona w stan oczekiwania. Urządzenie jest wyposażone diodę LED zlokalizowaną na przodzie, które podczas procesu ładowania sygnalizuje jego pracę. Wszystkie sprzedawane artykuły mają 3-pinowe wtyczki typu XLR, które pasują do większości obecnych na rynku baterii, będących na wyposażeniu e-rowerów.